DGA
Temel Spor Beceri Eğitimleri

DG Akademik Spor Kulübü kurucusu Davut Güngör, lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nda tamamlamıştır. Ayrıca spor yönetimi ve spor işletmesi okumuştur.  Ülkemizin önde gelen kulüplerinde (Galatasaray, Darüşşafaka, Yeşilyurt Spor Kulübü) basketbol oynadıktan sonra antrenör ve sportif direktör olarak çalışmalarını sürdürmüştür (1993’ten günümüze). Geçmişte birçok Süper Lig (Fenerbahçe-Galatasaray-İstanbul Üniversitesi gibi) ve TKBL ekibinde görev yapmıştır. Her kategoride altyapılarda çalışıp birçok üst düzey sporcu yetiştirmenin yanı sıra  18 Türkiye şampiyonluğu ve onlarca başarı kazanmıştır.

Çalıştığı her kulüpte her alanda başarı sağlayan Davut Güngör, yanında çalıştırdığı antrenörlerin gelişimlerine de önem vermiştir. Asistanlarının bugün birçok önemli kulübün antrenörlüklerini yapmalarına ve Türk basketboluna değerli hizmetlerde bulunmalarına katkı sağlamıştır.

Sırasıyla Bakırköy Spor Kulübü (altyapı ve sportif organizasyonlar), Galatasaray Spor Kulübü (her kategoride antrenörlük), İstanbul Üniversitesi Spor Kulübü (her kategoride antrenörlük ve sportif organizasyon), Fenerbahçe Spor Kulübü (her kategoride antrenörlük), Panküp TED Kayseri Spor Kulübü (her kategoride antrenörlük ve altyapı sorumluluğu), TED Ankara Kolejliler Spor Kulübü (her kategoride antrenörlük ve sportif direktörlük) ve Mersin Üniversitesi Spor Kulübü’nde (her kategoride antrenörlük ve sportif direktörlük) görev yapmıştır.

Ayrıca uzun yıllar milli takımda antrenörlük yapmıştır. Bunların yanı sıra olimpik başarı elde etmiş sporcu ve ülkelerde gözlem ve araştırmalar yapmıştır. (Fransa, Amerika, Rusya, Letonya, Romanya, Bulgaristan)

Halen yeni yeteneklerin keşfedilmesi için DG Akademik Spor Kulübü bünyesinde birçok şehirde sportif organizasyonlar, bbireysel eğitimler, sosyal sorumluluk projeleri, yurt içi ve yurtdışı kamp organizasyonları yapmaktadır.

Youtube Sayfamız

Temel Spor BBeceri Eğitimleri Youtube Sayfamıza Üye Olarak Çalışmalarımızı Takipedebilirsiniz

Çocukların küçük birer insan değil, her şeyin farkında olan bireyler oldukları unutmamalıdır. Çocuklar aldatma, başkasını kayırma gibi olumsuz tutum ve davranışları çok çabuk anlayabilir, bu durumu önceleri kabul- lenemez ve tepki gösterirler. Ancak, ebeveynlerin ve sosyal çevrenin, ısrarla bu tür yanlış tutumlara devam etmeleri halinde, çocukların bunu hayatın bir parçası olarak algılayıp, kendilerinin de bu tür olumsuz davranışlar sergileyebileceği unutulmamalıdır.

gymster-subscribe-image
DG Akademik İştirakidir
"PATENTLİ" Yeni Nesil Eğitim Programı.. Çoklu Branş Eğitimleri